Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej Akceptuję

W dniach 11-13 kwietnia 2018 roku w Wiśle mieliśmy okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń w ramach XII edycji konferencji „Teoretyczne i praktyczne aspekty stosowania środków smarnych i eksploatacyjnych w przemyśle” organizowanej przez Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego Sp. z o.o.

Jest to cyklicznie organizowane spotkanie, w którym udział biorą zarówno przedstawiciele świata nauki, jak i przemysłu – producenci i użytkownicy środków smarnych.

Formuła ta pozwala na wymianę doświadczeń, poszerzenie wiedzy i nakreślenie planu dalszego rozwoju branży tribologicznej w oparciu o wskazówki i potrzeby użytkowników.

W tym roku najmocniej zarysowały się tematy dotyczące trudnopalnych cieczy hydraulicznych, cieczy obróbczych, jak również wpływ jakości środków smarnych na warunki pracy maszyn. Jedna z sesji była poświęcona innowacjom technologicznym – tematem wiodącym tej sesji było wykorzystanie nanotechnologii w produkcji środków smarnych, być może okaże się to przyszłością branży.Michał Świątek