Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej Akceptuję

Oleje silnikowe to środek warunkujący prawidłową pracę jednostki napędowej. Odpowiednio dobrany przekłada się na szereg funkcjonalności, które gwarantują trwałość poszczególnych podzespołów silnika, zmniejszenie tarcia pomiędzy współpracującymi elementami oraz zminimalizowanie zużycia paliwa. Ponadto olej silnikowy pozwala na uszczelnienie komory spalania, właściwe odprowadzanie ciepła i zanieczyszczeń. Z tego względu, odpowiedni dobór oleju silnikowego do konkretnego zastosowania ma duże znaczenie w trakcie dalszej eksploatacji danego urządzenia – umożliwia znaczne zwiększenie jego wydajności, sprawności i wydłużenie czasu eksploatacji.

Dobór oleju silnikowego – co jest ważne?

Właściwie dobrany olej silnikowy to istota kwestia, która wpływa na funkcjonowanie systemu napędowego oraz gwarantuje jego prace na wysokim poziomie. Dobór odpowiedniego środka smarnego do konkretnego zastosowania wymaga uwzględnienia specyfikacji oleju silnikowego, która określana jest przez każdego producenta samochodów. Opisuje ona parametry techniczne, jakie powinien spełniać środek smarny oraz stanowi najważniejsze kryterium przy jego wyborze. Do podstawowych parametrów warunkujących wysokie właściwości oleju silnikowego należą klasa lepkości i klasa jakości danego środka smarnego – ty nimi należy nie kierować podczas wyboru właściwego oleju silnikowego do danego zastosowania.

Oleje silnikowe od marki Specol

Firma Specol to przedsiębiorstwo produkcyjne, które zajmuje się wytwarzaniem specjalistycznych środków smarnych w oparciu o najnowocześniejsze technologie i wiedze profesjonalistów w tym zakresie.

W ofercie firmy Specol znajduje się szeroka gama mineralnych, półsyntetycznych syntetycznych olei silnikowych. Stanowią one wysokogatunkowe środki smarne, które sprawdzają się doskonale w pojazdach o zróżnicowanej konstrukcji układów napędowych. Ich zastosowanie przekłada się na uzyskanie optymalnego smarowania podzespołów silnika zarówno podczas rozruchu, jak i jazdy. Wszystkie proponowane rozwiązania charakteryzują się szerokim zakresem lepkości, jakości oraz temperatur pracy – pozwala to na dostosowanie oleju silnikowego do wymagań stawianych przez producenta danej jednostki napędowej. Wysoka jakość olei silnikowych produkowanych przez firmę Specol i ich odpowiednich dobór do konkretnego zastosowania wpływa na prawidłową i bezawaryjną eksploatację silnika pomiędzy kolejnymi wymianami oleju.

Wszystkie oferowane oleje silnikowe można znaleźć pod adresem https://specol.com.pl/produkty/oleje-n…silnikowe/