Oleje do samochodów osobowych i dostawczych

Sprawne funkcjonowanie każdego samochodu wymaga zadbania o jego silnik oraz regularną wymianę oleju, który należy dobrać do konkretnego modelu pojazdu. Jest to niezwykle ważne dla jego prawidłowej eksploatacji– odpowiednio dobrany środek smarny pozwala na zapewnienie odpowiednich warunków pracy poszczególnych podzespołów i zabezpieczenie ich przed nadmiernym zużyciem. Czym jest olej silnikowy i jakie są jego funkcje? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Olej silnikowy – czym jest?

Olej silnikowy to specjalistyczny środek smarny powstający na bazie olei mineralnych, syntetycznych lub ich mieszaniny oraz dodatków uszlachetniających, które nadają mu pożądanych właściwości. Oleje silnikowe to jeden z najważniejszych czynników występujących w samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych. Jego regularna wymiana ma ogromne znaczenia dla prawidłowego funkcjonowania silnika oraz jego żywotności.

Jakie funkcje pełni olej silnikowy?

Podstawowym zadaniem olejów silnikowych jest smarowanie współpracujących ze sobą elementów silnika w celu zminimalizowania tarcia pomiędzy nimi. Z tego względu od środków tego typu wymaga się przede wszystkim doskonałych właściwości smarnych, które zapewnią optymalną ochronę przed nadmiernym zużyciem. Jednak współczesne oleje silnikowe posiadają także szereg innych właściwości i spełniają różnorodne funkcje. Do najważniejszych z nich można zaliczyć chłodzenie newralgicznych elementów jednostki napędowej, efektywne odprowadzanie nadmiaru energii cieplnej, ochrona przed korozją, tłumienie drgań, oczyszczanie silnika z zanieczyszczeń mechanicznych oraz uszczelnianie układu. Odpowiednio dobrany olej silnikowy będzie spełniał wszystkie te zadania, co zapewni długą żywotność całego układu.

Najlepsze oleje do samochodów osobowych i dostawczych – jakie wybrać?

Podczas wyboru odpowiedniego oleju silnikowego do samochodu osobowego lub dostawczego należy kierować się parametrami jakościowymi i lepkościowymi podanymi przez producenta pojazdu. Przy tym warto decydować się na sprawdzone produkty od renomowanych producentów, takich jak marka SPECOL oferująca oleje silnikowe najwyższej jakości. Posiada ona w swojej ofercie szeroką gamę olei silnikowych do różnych modeli pojazdów osobowych i dostawczych, co pozwala na znalezienie produktu odpowiedniego do każdego rodzaju pojazdu. Wszystkie proponowane rozwiązania posiadają doskonałe parametry smarne i zapewniają uzyskanie wysokich parametrów eksploatacyjnych w szerokim zakresie temperatur. Więcej o olejach silnikowych do samochodów osobowych i dostawczych oferowanych przez firmę SPECOL można znaleźć pod adresem https://specol.com.pl/6-oleje-silnikowe.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień