Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej Akceptuję

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

I. INFORMACJE O SKLEPIE

Sklep firmy Specol Sp. z o.o. z siedzibą w Chorzowie umieszczony pod domeną www.specol.com.pl prowadzony jest przez producenta wyrobów marki Specol Sp. z o.o.
Adres siedziby firmy:
ul. Kluczborska 31, 41-508 Chorzów
NIP:627-24-53-121, Regon: 277904669
Numer konta bankowego:
e-mail: info@specol.com.pl ; sklep@specol.com.pl

II. REGULAMIN ZAKUPÓW

A. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sieci Internet.
2. Wszystkie ceny produktów i usług widniejące stronach internetowych www.specol.com.pl są podane w złotych polskich i są cenami brutto. (zawierają właściwy podatek VAT).
3. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia.
4. Do sprzedaży promocyjnej przeznaczona jest ograniczona liczba towarów i realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień, aż do wyczerpania się zapasów.
5. Na każdy sprzedany towar wystawiamy paragon fiskalny. Na życzenie wystawiamy faktury VAT. Paragon lub faktura załączane są do przesyłki.

B. SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ
6. Wszystkie wypełnione zamówienia składane w sklepie internetowym są prawnie obowiązujące. Zamówienie będzie przetwarzane i uznane za wiążące od momentu jego potwierdzenia. Sklep przesyła pocztą elektroniczną potwierdzenie przyjęcia zamówienia ze wszystkimi jego szczegółami.
7. Zamówienia mogą obejmować wszystkie produkty dostępne w ofercie Sklepu, ale niektóre z produktów mogą być dostarczone tylko transportem firmowym do określonych miejscowości (obszar dostawy) lub odebrane osobiście w naszych punktach (kontakt). Produkty te określane są indywidualnie przez pracownika sklepu lub jego właściciela.
8. Jeżeli po złożeniu zamówienia okaże się, iż zamówiony artykuł nie jest obecnie dostępny, kupujący zostanie o tym niezwłocznie poinformowany e-mailem lub telefonicznie. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji, kupujący podejmuje decyzje o jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie zamówienia).
9. Zamówienia przyjmowane są 5 dni w tygodniu, od godziny 7.00 do 15.00 za pośrednictwem internetu lub telefonicznie.

C. FORMY PŁATNOŚCI
10. Informacje i ceny znajdujące się na stronach internetowych sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego produktu na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki.
11. Płatność za dokonywane zakupy może być uiszczona w formie:
a. przy dostawie transportem firmowym – należność pobiera kierowca firmowy upoważniony do doręczenia zamówienia,
b. przy wysyłce pocztowej lub kurierskiej – przedpłata na wskazane konto firmowe
c. przy odbiorze osobistym, możliwość zapłaty gotówką w siedzibie firmy.

D. REALIZACJA ZAMÓWIENIA
12. Rozpoczęcie realizacji zamówień następuje we wszystkie dni robocze:
a. przy odbiorze transportem firmowym zamówień złożonych przez internet, po potwierdzeniu zamówienia poprzez pocztę elektroniczną lub telefonicznie w terminie najpóźniej do 1 dnia roboczego od dnia złożenia zamówienia. Zamówienia niepotwierdzone przez Zamawiającego nie będą realizowane.
b. przy płatności przelewem bankowym, po otrzymaniu przelewu na rachunek bankowy firmy Specol Sp. z o.o., w terminie najpóźniej do 1 dnia roboczego od dnia wpływu na wskazane konto firmowe.
13. W każdym potwierdzeniu zamówienia staramy się określić przybliżony termin doręczenia, zwracając uwagę na maksymalne skrócenie czasu dostawy.
14. Zamawiający może podać preferowany dzień dostawy. Termin ten wymaga jednak potwierdzenia przez Specol Sp. z o.o.
15. Odbierając zamówienie Zamawiający potwierdza jego zgodność z umową.

E. KOSZTY DOSTAWY i OBSZAR DOSTAWY
16. Koszty dostarczenia pojedynczej przesyłki dla zamówień na podstawie oferty sklepu internetowego www.specol.com.pl
17. Dostawa bezpośrednia transportem firmowym możliwa jest w ramach indywidualnych ustaleń pomiędzy Zamawiającym a sklepem firmy Specol Sp. z o.o.
18. Zakupy do 60 litrów dostawa 25 zł doliczane do wartości zamówienia towarów.
19. Zakupy od 60 litrów do 400 litrów dostawa 50 zł doliczane do wartości zamówienia towarów.
20. Zakupy powyżej 400 litrów na koszt Specol Sp. z o.o.
21. Inne formy, godziny oraz dodatkowe usługi dostarczenia przesyłki możliwe są po indywidualnym ustaleniu z Zamawiającym.

F. REKLAMACJE – ZWROT TOWARU
22. Reklamacje przyjmowane są drogą pocztową tradycyjną, przesyłką poleconą bądź osobiście w siedzibie firmy Specol Sp. z o.o. po wcześniejszym uzgodnieniu wysyłki lub umówieniu się na spotkanie, 41-508 Chorzów, ul. Kluczborska 31 na podstawie dowodu zakupu i dostarczeniu reklamowanego towaru.

G. BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA DANYCH
23. Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych informujemy, iż dane osobowe naszych Klientów są przechowywane w zbiorze danych firmy Specol Sp. z o.o. Nasza firma zapewnia całkowite bezpieczeństwo i prywatność. Wszystkie dane osobowe Klienta są wykorzystywane wyłącznie w procesie realizacji zlecenia, prowadzenia akcji promocyjnych i reklamowych z zachowaniem wymogów zabezpieczenia danych i nie są udostępniane osobom niepowołanym. Każdy z Państwa dysponuje prawem wglądu do swoich danych, poprawiania, żądania zaprzestania przetwarzania danych oraz prawem sprzeciwu, które należy zgłosić do siedziby naszej firmy.

H. POSTANOWIENIA KOŃOWE
24. Kupujący zobowiązany jest do odbioru zamówionego towaru i uregulowania należności.
25. Wszystkie informacje, zdjęcia produktów, znaki firmowe producentów są chronione prawami autorskimi. Zabrania się ich kopiowania i rozpowszechniania, używania do celów handlowych lub prezentacji bez zgody właścicieli.
26. Złożenie zamówienia oznacza akceptację postanowień niniejszego regulaminu.
27. Sklep zastrzega sobie możliwość zmian w Regulaminie. Informacje o zmianach będą publikowane na stronie www.specol.com.pl